- Details
- Category: ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΟΥΤΑΚΗΣ
Όσο περνούν τα χρόνια ο σκύλος μας μεγαλώνει και κάποιες συμπεριφορές που ήταν άγνωστες προς εμάς, αρχίζουν να κάνουν την εμφάνιση τους. Η εμφάνιση αυτών των νέων συμπεριφορών σε συνδυασμό με την ηλικία, σηματοδοτούν τις όποιες αλλαγές που επέρχονται σταδιακά και δημιουργούν νέες συνθήκες διαβίωσης, τις οποίες πρέπει να εξετάσουμε για να προσαρμοστούμε ανάλογα.
- Details
- Category: ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΟΥΤΑΚΗΣ
Ο Λεωνίδας Μουτάκης είναι εκπαιδευτής σκύλων. Την χρονιά που μας πέρασε αποφάσισε να εκπαιδεύσει το κριάρι του με το όνομα Μπακαγιόκο. Το βίντεο με το αποτέλεσμα της εκπαίδευσης (βλέπε στο τέλος του κειμένου) έγινε viral σε διαδίκτυο και τηλεόραση. Ο ίδιο είναι πολύ σεμνός και χαμηλών τόνων άνθρωπος.Του ζητήσαμε να γράψει ένα κείμενο, λίγα λόγια, με την εμπειρία του. Με αυτό το πρώτο του άρθρο εγκαινιάζουμε στην ουσία και την συνεργασία μας. Στο livingwithdogs.gr θεωρούμε πως νέοι άνθρωποι, με κατάρτιση και όραμα αξίζει να αρθρογραφούν και να μεταφέρουν την γνώση και τις ιδέες τους.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψύλλοι | Προστάτεψε το σκύλο και τη οικογένεια σου
Ο σκύλος μας το καλοκαίρι είναι ευάλωτος. Εκτός από την ζέστη, την αφυδάτωση και ασθένειες όπως η...
Κουτάβι και παιδί
Το κουτάβι δεν είναι παιχνίδι. Κατά την άφιξη του κουταβιού στο σπίτι, το παιδί είναι...
Μην αφήνετε τα παιδιά σας να βγάζουν βόλτα το σκύλο, χωρίς επιτήρηση
Πριν λίγες ημέρες αποφασίσουμε με φίλους να κάνουμε μία βόλτα με τα σκυλιά μας. Σε κάποιο σημείο...